Що робити після отримання сертифікату відповідності та декларації відповідності?
Отримав, врешті, дозвільні документи по 679 технічному регламенту (сертифікат відповідності та декларація відповідності), деякі компанії-імпортери впевнені в тому, що на їх підставі можна ввозити радіообладнання (з інтерфейсами Wi Fi, Bluetooth, GSM900/1800, GPS/GPRS, UMTS (3g), RFID, NFC). Але для повноцінного та легального імпорту обладнання в Україну необхідно отримати дозвіл Українського державного центру радіочастот (УДЦР) або внести таке обладнання в реєстр радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв (РЕЗ і ВП) Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ).
В реєстр обладнання вноситься на підставі наступних документів:
1. Заявка, підписана заявником. Якщо заявником є сам виробник, то заявка підписується уповноваженою особою виробника або його представником в Україні на підставі довіреності.
2. Завірена належним чином копія декларації відповідності та сертифіката дослідження конструкції. Сертифікат відповідності подається за бажанням заявника.
3. Заповнена та підписана карточка тактико-технічних характеристик.
4. Завірена належним чином копія довіреності, якщо на її підставі підписуються документи.
Подача документів здійснюється за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 22.
Після того, як канцелярія НКРЗІ зареєструвала документи, вони направляються у відділ з питань використання окремих РЕЗ та ВП на території України.
На основі поданих документів проводиться аналіз узагальнених умов використання обладнання та наявності декларації відповідності згідно Закону України “Про радіочастотний ресурс”, підготовка пакету документів співробітниками НКРЗІ для надання їх на засідання комісії. Комісія з питань внесення обладнання чи окремих РЕЗ та ВП до реєстру (засідання відбуваються кожний вівторок). На комісії приймається рішення про внесення до реєстру. За результатом, заявнику направляється витяг з реєстру РЕЗ та ВП.
Як правило, повний процес внесення даних про обладнання до реєстру займає від двох до трьох тижнів. Ці терміни варто додати до чотирьох тижнів необхідних для завершення процесу отримання сертифікату відповідності та декларації відповідності. Варто про це пам’ятати при плануванні поставок обладнання до України.
Бувають випадки, коли заявникам направляють відмову про внесення заявленого типу РЕЗ та ВП. Причини можуть бути наступні:
а) невірно оформлені документи чи їх некомплектність;
б) не відповідність даних в декларації до даних, викладених в заявлених документах;
в) відсутність довіреності, на основі якої подаються документи.
Звертаємо Вашу увагу на той факт, що довіреність від іноземного виробника повинна бути апостильована (легалізована) та перекладена українською мовою.
Часто, якщо документи потрапили на комісію, то заявник отримує позитивні відповіді. Найважливіша частина роботи полягає в тому, щоб усунути зауваження з боку апарату НКРЗІ, який готує документи на Комісію.
Ми допомогли нашим клієнтам внести більш ніж сто різноманітних пристроїв до реєстру НКРЗІ. Довірте свою роботу юристам ЮФ “KopotLawyers” і Ви отримаєте своєчасний результат при мінімальних витратах.
Отримати безкоштовну консультацію ви зможете за телефоном: 044-228-63-54 або по електронній пошті: info@kopotlawyers.com.